Drzwi otwarte Szkoły Podstawowej ABiS w Łodzi.

Szanowni Rodzice, przyszli uczniowie – zapraszamy Was na drzwi otwarte do Szkoły Podstawowej ABiS w Łodzi. Nasza SZKOŁA DLA DZIECKA to miejsce przyjazne i bezpieczne. Zapraszamy zainteresowanych 21 marca 2016 r. od  godziny 14.00 na różnego rodzaju atrakcje, które tego [...]

Fotolia_14011795_S_620x320

Witaj w Szkole!

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Szkoły Podstawowej ABiS – Szkoły dla Dziecka. Radosnego surfowania. : )

0_tworczo_banner

Twórczo

Uczymy bawiąc.

Szkola_banner

Szkoła wiosną

W szkolnym ogrodzie.

Plac_zabaw_banner

Plac zabaw

Aktywny wypoczynek.

Mikołaje_banner

Mikołaje

Święta w szkole.

Zielona_szkoła_banner

Zielona Szkoła w Sielpi

Panorama jurajskiej krainy.

Lekcja_banner

W klasie

Trudna nauka pisania.

Na_Stoku_banner

Na stoku

Zabawa w białym puchu

zespol_ na_plazy_banner

Zespół na plaży

Zespół na plaży – opis

 

Ruszył NABÓR do Naszej Szkoły!

Od 1 lutego 2017 r. ruszył nabór do szkoły.

W czasach przemian i przekształceń związanych z wdrażaną reformą szkolną. Nasza Szkoła oferuje stabilizację, dobrą, solidną edukację, bezpieczeństwo dziecka w jednozmianowej szkole.

Proponujemy coś więcej niż tylko realizację podstawy programowej, włączając w plan dydaktyczny szereg godzin dodatkowych. Między innymi – robotyka, informatyka, sztuka, zajęcia artystyczne.

W roku szkolny 2017/2018 otwieramy jedną klasę pierwszą w związku z przedłużeniem nauki dla starszych klas, które pozostają w szkole. Jednocześnie zapraszamy nowych uczniów do klas wyższego poziomu kształcenia, którzy poszukują w obecnych czasach stabilnej realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych.

Klasa pierwsza SP oraz siódma SP dodatkowo otrzyma możliwość wyboru rozszerzenia, realizowanego w planie zajęć szkolnych z obszaru zajęć artystycznych i informatycznych. Nabór do klas 7 jest prowadzony przez zespól ds. naboru.
Chętnych czeka egzamin pisemny oraz rozmowa kwalifikacyjna.
Egzamin obejmuje przedmioty przyrodnicze, język polski i matematykę oraz język obcy, który będzie kontynuowany. Umożliwiamy naukę następujących języków obcych.: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański. (W dwóch poziomach – jako kontynuacja i podstawy). Egzaminy odbędą się w kwietniu, czerwcu i pod koniec wakacji,  ponieważ nabór zakończy się w ostatnim tygodniu sierpnia.

Rozmowa kwalifikacyjna pomoże zbadać kompetencje ucznia i określić jego indywidualna ścieżkę rozwoju.
Więcej informacji uzyskacie Państwo w szkole.

Zapraszamy!

DZIEŃ OTWARTY – każdy marcowy czwartek – począwszy od 9.03 (w godzinach 10.00-17.00)

Zapraszamy na stoisko i konferencje w Ramach Targów Edukacyjnych – 2, 3 marca 2017

Link do informacji o targach >>>wejście

Konkurs piosenki angielskiej – 2016

Jak co roku w szkole miał miejsce konkurs z piosenką w języku angielskim w tle. Konkurs promuje naukę języka poprzez piosenki oraz pokazuje, że nauka języka to dobra zabawa. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów jak również wśród rodziców, dla których nauka języka obcego na wysokim poziomie jest jednym z kryteriów wyboru naszej szkoły.

Link do galerii >>>

Nasi sportowcy w akcji

Halowy Łódzki Winter Cup 2016 w Lekkiej Atletyce kolejny raz należał do Wandy Poteraj z klasy IIIb. Pomimo kontuzji i miesięcznej przerwy w treningach Wandzia wywalczyła brąz w biegu na 60 metrów przez płotki oraz w biegu na 200 metrów w swojej kategorii wiekowej. Gościem specjalnym imprezy był olimpijczyk Adam Kszczot, który złożył autografy na dyplomach medalistów. To największe tego typu wydarzenie w naszym województwie. GRATULUJEMY!!!

link do galerii >>>

Rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem „Łódzkie Bardziej Francuskie”

Szkoła rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Łódzkie Bardziej Francuskie. Dziś – tj. 19 11 2016 r.w ramach współpracy w naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli języka francuskiego przygotowane przez Stowarzyszenie. Koordynatorem wydarzenia była Pani Paulina Oczkowska – Korpecka, która jest nauczycielem języka francuskiego w naszej szkole. Goście zauważyli niecodzienne informacje w naszych klasach. Owe informacje i dekoracje to nic innego jak nasza wizualizacja planu daltońskiego. Uchylono rąbka tajemnicy i zaciekawiono gości tymi informacjami. Chyba szykuje nam się kolejna wizyta – tym razem opowiemy o naszych działaniach i realizacji planu daltońskiego w szkole.

Dziękujemy za ciepłe słowa, pochwały i wizytę.

Mali geniusze

link do galerii >>> zobacz więcej

Wiedza to skarb, który zawsze  podąża za właścicielem…

Ta sentencja przyświecała młodym odkrywcom z klasy 1 a, którzy odwiedzili Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej.

„Pipi” w klasie pierwszej

link do galerii >>> zobacz więcej

Cała szkoła brała udział w Dniu poświęconym Astrid Lindgren. Nawet najmłodsze klasy poznały postać słynnej „Pipi”.  Ta zabawna postać niesie w sobie ogromne pokłady współczesnej świeżości.  Dzieci były zachwycone.

Lekcja języka angielskiego – Astrid Lindgnern

Lekcja j. angielskiego w 4a. -  z Astrid Lindgren.
Dziś, tj. 14 listopada mija 108 rocznica urodzin znakomitej szwedzkiej pisarki, Astrid Lindgren. Chcąc uczcić ten dzień, zapoznaliśmy się z bohaterami książki pt. The Brothers Lionheart, czyli „Braci Lwie Serce”. Rozmawialiśmy o książce, wykonaliśmy karty pracy, rozwiązaliśmy quiz. Lekcja była doskonałym uzupełnieniem zajęć z j. polskiego, książka bowiem jest lekturą zaplanowaną w najbliższym czasie.
A wszystko to, działo się oczywiście w j. angielskim.

link do galerii>>> zobacz więcej

Samorząd Szkolny klas 4 – 6 / porfesjonalne wybory

link go galerii zdjęć>>> zobacz więcej

Wybory do samorządu szkolnego – 14 listopada 2016 r. Przewodniczącym szkoły samorządu klas 4-6 został: Szymon Gardjas, wiceprzewodniczącymi szkoły zostały: Matylda Chworoś oraz Hanna Moll – Gratulujemy!

Wspomnienia z pobytu na międzynarodowym obozie Space Camp – Max Gozdur

link  fotorelacji >>> zobacz więcej

Prezentacja Maksa Gozdura dotyczyła wyjazdu do Izmiru. Maks przybliżył koleżankom i kolegom z klas 4, 5 i 6 charakter obozu Space Camp Turkey oraz zaprezentował zdobyte podczas obozu wyróżnienia. Gratulujemy medalu dla Wybitnego Obozowicza Space Camp Turkey 2016.

W tym roku szkoła nasza nadal bierze udział w projekcie – zachęcamy chętnych do udziału!

Zajęcia z zakresu zdrowego stylu zycia – śniadanie daje moc – warto się dobrze odżywiać.

Fotorelacja >>> czytaj więcej

Pani Dorota Lipińska – nasza szkolna pielęgniarka i jednocześnie profesjonalny wykładowca medyczny chętnie, w ciekawy dla dzieci sposób opowiada o profilaktyce, promując zdrowy styl życia. Dzięki niej nasze pociechy wiedzą co to jest pierwsza pomoc, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia, jak dbać o zdrowie.

Zajęcia dotyczyły ważnego aspektu – jakim jest zdrowy styl odżywiania się. Dziękujemy za profesjonalne szkolenie.