Drzwi otwarte Szkoły Podstawowej ABiS w Łodzi.

Szanowni Rodzice, przyszli uczniowie – zapraszamy Was na drzwi otwarte do Szkoły Podstawowej ABiS w Łodzi. Nasza SZKOŁA DLA DZIECKA to miejsce przyjazne i bezpieczne. Zapraszamy zainteresowanych 21 marca 2016 r. od  godziny 14.00 na różnego rodzaju atrakcje, które tego [...]

Fotolia_14011795_S_620x320

Witaj w Szkole!

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Szkoły Podstawowej ABiS – Szkoły dla Dziecka. Radosnego surfowania. : )

0_tworczo_banner

Twórczo

Uczymy bawiąc.

Szkola_banner

Szkoła wiosną

W szkolnym ogrodzie.

Plac_zabaw_banner

Plac zabaw

Aktywny wypoczynek.

Mikołaje_banner

Mikołaje

Święta w szkole.

Zielona_szkoła_banner

Zielona Szkoła w Sielpi

Panorama jurajskiej krainy.

Lekcja_banner

W klasie

Trudna nauka pisania.

Na_Stoku_banner

Na stoku

Zabawa w białym puchu

zespol_ na_plazy_banner

Zespół na plaży

Zespół na plaży – opis

 

Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły życzymy zadowolenia z pracy, spokoju i  spełnienia marzeń. Zarówno tych zawodowych, jak i tych prywatnych.

Dyrekcja Prywatnych Szkół ABiS w Łodzi

Relacje z wydarzeń w szkole (ze szkolnego FB)

Link nr 1 zobacz>>>

Link nr 2 zobacz>>>

Link nr 3 zobacz>>>

Link nr 4 zobacz>>>

Uczymy programować

W roku szkolnym 2016/2017 nasza Szkoła bierze udział w pilotażu dotyczącym wdrożenia podstaw programowania w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. - więcej  >>>

Fragment: 

Ze strony Ministerstwa Cyfryzacji …wiecej>>>

„Podstawa programowa, na każdym etapie edukacyjnym, zostanie rozszerzona. Jedną z nowości będzie wprowadzenie nauczania programowania.

Ministrowie Anna Zalewska, Anna Streżyńska, wicepremier Jarosław Gowin oraz prof. Maciej Sysło z Rady ds. Informatyzacji Edukacji poinformowali o tym na wspólnej konferencji prasowej.

- Na poważnie zaczynamy uczyć dzieci podstaw programowania. Zaczynamy od pilotażu w 2016 r.”

Likwidacja sprawdzianu po klasie 6

MEN informauje:
cytat ze strony MEN

Likwidacja sprawdzianu dla szóstoklasistów

Uczniowie klas VI nie będą musieli zdawać ogólnopolskiego egzaminu kończącego ich edukację na poziomie podstawowym. Sprawdzian dla szóstoklasistów zorganizowany w kwietniu 2016 r. był ostatnim. Zamiast sprawdzianu Centralna Komisja Egzaminacyjna będzie udostępniać szkołom narzędzia diagnostyczne, z których mogą one dobrowolnie korzystać. Pozwoli to szkołom dokonać wstępnej oceny poziomu wiadomości i umiejętności uczniów rozpoczynających III etap edukacyjny (gimnazjum).

Rok szkolny 2016/2017 – zmiany

Ze strony MEN …więcej>>>
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 …więcej >>>

Zmiana systemu edukacji

Zmiany w strukturze oświaty, której założenia Minister Edukacji Narodowej przedstawiła podczas konferencji podsumowującej Ogólnopolską Debatę o Edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” w Toruniu to: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum oraz dwustopniowa branżowa szkoła, która zastąpi obecną zasadniczą szkołę zawodową.

Zmiany będą wprowadzane stopniowo. Uczniowie rozpoczynający naukę w klasie VI szkoły podstawowej, w roku szkolnym 2017/2018 zamiast do I gimnazjum pójdą do VII klasy szkoły podstawowej.

Wszystkie zmiany w zakresie ustroju szkolnego są punktem wyjścia i wynikiem toczących się od lutego br. dyskusji, spotkań i rozmów z osobami zainteresowanymi sprawami edukacji. zmian są punktem wyjścia, pokazują kierunek działań i oczekiwania społeczne. Szczegółowe rozwiązania w postaci konkretnych projektów aktów prawnych będą kierowane do konsultacji społecznych i uzgodnień we wrześniu i październiku. Wprowadzenie zmian to wieloletni proces, który będzie przeprowadzany etapami w sposób najmniej obciążający uczniów, z jednoczesnym zapewnieniem im poczucia bezpieczeństwa. Przy opracowywaniu zmian struktury szkolnictwa zostanie również wzięta pod uwagę obecna infrastruktura szkół.

* Całościowe dane dostępne będą w połowie listopada 2016 r.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

________________

W zespole naszych placówek edukacyjnych zmiana się już rozpoczęła. Prywatne Gimnazjum i Liceum otrzymało większy budynek – Budynek A (znajdujący się naszym w kompleksie szkolnym). Nowy budynek jest przestronny, wyposażony w specjalistyczne pracownie.

Docelowo również w tym budynku będą się mieściły  starsze klasy Szkoły Podstawowej na oddzielnym, bezpiecznym piętrze. Rozrastająca się Szkoła Podstawowa będzie korzystała z przestronnego korytarza, specjalistycznych pracowni i dużej przestrzeni wypoczynkowej. Taka zmiana zapewni naszym uczniom komfort i bezpieczeństwo.

Rady Pedagogiczne wszystkich typów placówek spotykają się na wspólnych naradach poświęconych ujednoliceniu kierunków rozwojowych i zapewnienie wysokiego poziomu nauczania we wszystkich typach placówek, począwszy od Przedszkola, a skończywszy na (juz niebawem 4-letnim) Liceum. Zmiany w placówkach zachowują ich tożsamość otwierając nowe możliwości. Edukacja w naszych palcówkach zachowuje standardy realizacji panu daltońskiego na poszczególnych etapach kształcenia, rozwijając jednocześnie kierunek informatyczno-matematyczny oraz humanistyczno-artystyczny. W palcówkach wyżeszgo poziomu nadal rozwijamy sekcję pilki siatkowej na mistrzowskim poziomie.

Planuje się wdrożyć również integrację środowiska naukowego (akademickiego) ze środowiskiem szkolnym. Na wybranych zajęciach i lekcjach pojawią się nasi wykładowcy WSIU w Łodzi.

Zajęcia dodatkowe realizowane w placówkach będą umożliwiały rozwinięcie zainteresowań, uzdolnień i kompetencji naszych uczniów. Zmodyfikowana „Świetlica szkolna’ prowadzić będzie projekty edukacyjne.

Wprowadzony jest w tym roku szkolnym Język Hiszpański – dla uczniów rocznika klas 6-tych, który to rocznik pozostaje z nami do klasy 8 szkoły podstawowej. Trzy letni cykl pozwoli poznać język hiszpański w stopniu podstawowym.

Zachowane zostaje wdrożenie dodatkowej lekcji programowania – w postaci Informatyki. Jako elementu pilotażowego w odpowiedzi na priorytety MEN. Jednocześnie w klasie pierwszej A realizowana jest Innowacja „Dziecko w świecie nowoczesnych technologii”, dotycząca wdrożenia nauki programowania i pracy w środowisku multimediów oraz wszechobecnej informacji.

W planie lekcji pojawiła się godzina W-F / BILARD związana z nauką gry w bilard. Prowadzi ją Pan Bartosz Gajewski, nasz nauczyciel wychowania fizycznego. Jednocześnie wspiera go Trener i  Właściciel  Klubu Łódzkiego Bilardowego  Frame – Pan Krzysztof Gardjas (również czynne prowadząc szkolenia naczych uczniów i przygotowując ich do udziału w zawodach i turniejach).
Klub Bilardowy Frame …więcej>>>

Nadal wspołpracują z nami proffesjonalne Kluby Sportowe i Sekcje. Start dodstkowych zajęć planowany jest na początek października.

Są to w obecnym roku szkolnym:

KLUB SPORTOWY „FENIKS” (zajęcia piłki nożnej) - zobacz>>>
SZKOŁĘ GIMNASTYKI SPORTOWEJ ”La Passione” (zajęcia gimnastyki artystycznej)- zobacz>>>
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY  „RYSY” – (zajęcia judo) – prowadzoną przez J. Żuchalskiego - zobacz >>>
SZKOŁĘ NAUKI PROGRAMOWANIA- ALFA I OMEGA – prowadzoną przez A. Kijo - zobacz>>>

Zajęcia Plastyczne - Pani Maria Chocholska -artysta plastyk, nauczyciel zajęć plastycznych i komputerowych 

Klub Europejski – Pani Ewelina Gizińska - nauczyciel przyrody i biologii

ZUMBA - Pani Ewelina Kamala (NOWOŚĆ) - trener Zumba, nauczyciel W-F

Treningi pływackie - Pan Rafał Matusiak – trener pływania

W szkole działa również od tego roku 2016/2017 Centrum Edukacji i Rozwoju ARKANA, prowadzone prze Joanne Wójcicką (więcej>>>), które dla naszych uczniów i rodziców przygotowało interesującą ofertę współpracy. Będzie to nieodpłatna diagnoza kompetencji dla zainteresowanych uczniów, szkolenia i warsztaty dla rodziców (jak pomóc dziecku rozwijać się ?- ćwiczenia i zabawy rozwojowe prowadzone w domu). Zainteresowani również mogą na miejscu skorzystać z prowadzonych przez fachowówców ARKANA zajęć terapeutycznych.

ZAPRASZAMY

 

 

 

Bądź BEZPIECZNY w Wakacje!

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie BEZPIECZNE WAKACJE!

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Serdecznie zapraszamy rodziców na zakończenie roku szkolnego – 24 czerwca 2016 r. – piątek.

Klasy młodsze 1-3 godz. 9.30, aula 109 budynek B / uroczysta akademia

Klasy starsze 4-6 godz. 11.30, aula 109 budynek B/ uroczysta akademia

Dzień ten jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie przychodzą w szkolnych strojach galowych.

Piknik szkolny 2016

Link do strony na Facebooku – informacje i relacje >>> czytaj więcej

Dnia 22 czerwca – w środę, w godzinach 15.00-18.00 odbędzie się szkolny piknik integrujący nasze środowisko. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Organizatorami są wychowawcy świetlicy szkolnej, którzy wraz z rodzicami przygotowują to nasze wspólne popołudnie.

 

Ostatnie miejsca w klasach pierwszych – zapraszamy zainteresowanych.

Rok szkolny 2016-2017 – zapraszamy!

Przyjęcie ucznia do szkoły – to pewna procedura.  Informację na ten temat znajdą Państwo w linku poniżej. Informacje dla rodzica >>> czytaj więcej . Co nas wyróżnia już dziś na tle innych szkół ? >>> czytaj więcej

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dzieci do naszej szkoły – zapraszamy do kontaktu.
Nabór rozpoczął się już w marcu.  Otwieramy tylko dwie klasy pierwsze. Liczba miejsc jest ograniczona. ( do 16 osób w klasie). Nasza pierwsza klasa z rozszerzeniem informatyczno-matematycznym (dzieci 7 letnie) otrzymała patronat Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i jest pod opieka konsultantów ds. informatyki WODN. Naszą klasę pierwszą opieką objęły  również firmy, które doposażają placówki oświatowe w sprzęt technologiczny, komputery i tablety. Są to – Firma Cortland oraz Firma Synapia. Pierwszaki pracować będą na nowoczesnym sprzęcie komputerowym, tabletach i tablicy interaktywnej, i rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności w kierunku technicznym. Zwiększona liczba godzin informatyki i matematyki pozwoli im świetnie przygotować się do nauki przedmiotów politechnicznych. Dodatkowe zajęcia poza lekcjami kierowane do tego zespołu uczniów będą rozwijały również inne zdolności z zakresu artystyczno – humanistycznych, dając naszym dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju osobowości i uzdolnień.

Klasę pierwszą o rozszerzeniu artystyczno- humanistycznym promuje wydział artystyczny Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Profesorowie i wykładowcy kierunków artystycznych Uczelni objęli opieką pierwszaki,oferując im profesjonalnie przygotowane zajęcia akademii młodego twórcy. Klasa sześciolatków pod troskliwym okiem znamienitych osobowości artystycznych rozwijać będzie swoje talenty i zainteresowania. Aby jednak zadość uczynić sferze zainteresowań matematyczno-informatycznych grupa uczniów tej klasy odbywać będzie również dodatkowe zajęcia z elementów programowania artystycznego i grafiki komputerowej. Efektem  pracy będą autorskie artykuły i publikacje naszych młodych autorów i dziennikarzy.

Więcej informacji o innowacjach w klasach pierwszych udziela osobiście Dyrektor Szkoły Katarzyna Paliwoda, która również prowadzi wystąpienia i konsultacje dla zainteresowanych tą tematyką Dyrektorów  Szkół Województwa Łódzkiego. Konsultacje dotyczą projektowania innowacji pedagogicznych, opracowywania programów autorskich oraz wdrażania nowych rozwiązań organizacyjnych w szkołach i placówkach oświatowych, dokumentowane są zaświadczeniem wydanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Dane kontaktowe – w zakładce KONTAKT.

KONFERENCJA NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU PROGRAMOWANIA

KONFERENCJA NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU PROGRAMOWANIA
W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w pilotażu dotyczącym wdrożenia programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie w szkołach, jak również w uzupełnieniu oferty wsparcia dla szkół przedstawionej na konferencji zorganizowanej przez łódzkiego kuratora oświaty, zapraszamy do udziału w spotkaniach konferencyjno-warsztatowych, organizowanych w dniach 15 oraz 16 czerwca 2016 r., podczas których zaprezentowane zostaną praktyczne aspekty nauczania programowania.

Dwa terminy do wyboru  15 i 16 czerwca 2016r.

Organizatorem konferencji jest Szkoła Podstawowa ABiS – Szkoła dla dziecka przy WSIU w Łodzi wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji wydane przez WODN.
Szczegóły na szkolnym Facebooku:  https://www.facebook.com/school4child/photos/a.435382076550744.1073741830.431708173584801/1066310303457915/?type=3&theater
Zapraszamy chętne osoby do zapisania się  na konferencję. Rejestracja uczestników odbywa za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem:  https://docs.google.com/forms/d/1IOzp_3qxY9ZX9xDHzdXzsKAUcR7bKNzHPoXmr7zdepU/viewform  
Informację o konferencji można również odszukać na stronach Kuratorium Oświaty w Łodzi – link … http://www.kuratorium.lodz.pl/page/index.php?str=87&id=5800

 

 

Bezpieczne wakcje 2016

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie BEZPIECZNE WAKACJE!